BLOG /Gimnazjum im. Unitów Podlaskich

RSS

II etap projektu "Na własne konto" ZAKOŃCZONY!

30.04.2016

Stop klatka!… Kamera akcja! …te słowa chyba najczęściej słyszeliśmy  w ostatnim czasie, a to za sprawą kręcenia ujęć do reklamy naszej spółdzielni. Niektórzy z nas sprawdzili się doskonale w roli reżysera, scenarzysty, charakteryzatora i aktora.  Trudno było nam zmieścić moc pomysłów wyskakujących  z naszej głowy tylko w 30 sekundach – ale się udało. A teraz czekamy oczywiście na GŁOSY!!! od 05.05.2016r. do 15.05.2016r. https://www.youtube.com/watch?v=QyxPSzNT0JU&feature=youtu.be Oprócz reklamy przygotowaliśmy również teczkę. Teczka spółdzielni dopięta na ostatni guzik! a w niej przygotowany przez nas: Model Biznesowy Spółdzielni Uczniowskiej „ACH TY” Analiza lokalnego rynku wraz z kwestionariuszem ankiety Harmonogram działań Plan finansowy Reklama spółdzielni uczniowskiej Za nami: ponad dwa miesiące ciężkiej pracy, wyzwań ekonomicznych,ciekawych tematów, twórczego i kreatywnego myślenia, zabaw i gier, wycieczek sukcesów i porażek super przygody z ekonomią!!! Trzymajcie kciuki za wyniki konkursu!

Zobacz więcej

Model biznesowy

26.04.2016

... już to mamy! w czasie zajęć opracowaliśmy najważniejsze punkty dotyczące funkcjonowania spółdzielni uczniowskiej tj.: potencalnych klientów naszej spółdzielni; sposby dotarcia- reklama, ogłoszenia; propozycje wartości; nezbędne zasoby; kluczowe działania niezbędne do rozpoczęcia działaności; kluczowi partnerzy;  żródła kosztów; żródła przychodów a następnie dokonaliśmy podsumowania!przygotowaliśmy też prezentację!

Zobacz więcej

Analiza wyników!!!

31.03.2016

... mamy już wyniki badania ankietowego dotyczącego zasadności prowadzenia działalności w ramach spółdzielni uczniowskiej! Przeprowadziliśmy badanie wśórd 92 uczniów klas I- III gimnazjum - naszej grupy docelowej klientów. Dokonaliśmy analizy ilościowej i jakościowej. Okazało się, że nasz pomysł w opinii uczniów jest bardzo dobry i odpowiada ich potrzebom. Również to samo potwierdza sondaż prowadzony wśórd rodzicówi nauczycieli! :) a teraz pracujemy nad Modelem Biznesowym Spółdzielni Uczniowskiej!

Zobacz więcej

Badanie rynku

19.03.2016

Miniony tydzień był pełen wielu ważnych wydarzeń!   O działaniach naszej grupy projektu „ Na własne konto” słyszeli już chyba wszyscy, a to za sprawą artykułu, który ukazał się 14.03.2016r. w „Słowie Podlasia” najpopularniejszym tygodniku naszego regionu   Przeczytać możecie o nas również na stronach internetowych:   http://www.biala24.pl/artykul,juz-wiedza-jak-byc-przedsiebiorczym,24844   http://www.lomazy.pl/index.php/229-na-wlasne-konto-2   http://szkolalomazy.pl/index.php?limitstart=12   Przygotowaliśmy pytania do naszej ankiety służącej rozpoznaniu rynku. Staraliśmy się tak je konstruować, by dowiedzieć się czego brakuje i jakie są potrzeby?, kim będą nasi konsumenci?, jak duży jest rynek?   Badanie ankietowe zostało już przeprowadzone w naszej społeczności uczniowskiej!   Teraz trwa  liczenie wyników!   W przyszłym tygodniu  przedstawienie wniosków oraz czeka nas ważna decyzja dotycząca wyboru działań prowadzonych przez spółdzielnię uczniowską w naszej społeczności

Zobacz więcej

Pomysł na biznes!

11.03.2016

…już wiemy, że pierwszym krokiem do sukcesu jest dobry pomysł na biznes. To co wydaje się niemożliwe – może naprawdę przynosić dochody. Kolczyk  betonu? - a może torebki z klocków lego? Czemu nie! -  ograniczenia są tylko w nas.     …tacy adwokaci obronią każdy pomysł! Trudno by było, komukolwiek oprzeć się takiej argumentacji przemawiającej za produkcją torebek z klocków lego J

Zobacz więcej

Przedsiębiorcza gmina!

08.03.2016

01.03.2016r. rozpoczęliśmy II etap projektu „Na własne konto”. Dokonaliśmy identyfikacji otoczenia szkoły pod względem prowadzonych działalności gospodarczych. Wypisaliśmy na kolorowych kartkach nazwy firm działających na terenie naszej gminy dzieląc je na handlowe, usługowe i produkcyjne. Było ich bardzo wiele – nie przypuszczaliśmy, że jest ich aż tyle! Z Całą pewnością jest, to przedsiębiorcza gmina! Doszliśmy do wniosku, że jest jeszcze miejsce na prowadzenie fajnych działalności – już co niektórzy obmyślają biznesplany!

Zobacz więcej

I etap przygody z ekonomią zakończony!

20.02.2016

      W ostatnim dniu projektu „Na własne konto” odwiedziliśmy  Piekarnię „Pitta” w Łomazach. Zaskakujące było dla nas to, że do niedawna była to jedyna piekarnia w Polsce zajmująca się wypiekiem pitt. Dziennie produkowanych jest tu ok. 1500 paczek, które są dystrybuowane do największych sieci supermarketów w całym kraju. Teraz wiemy, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa jest m.in.  innowacyjny pomysł i brak konkurencji. Dziękujemy za niesamowite doświadczenia, niektórzy z nas myślą o zmianie planów zawodowych, …aż tak nam się podobało!!!   …kończymy I etap projekt „Na własne konto”. Trudno było nam się rozstać L, mile spędziliśmy czas, bawiąc się  i ucząc jednocześnie. Ferie z ekonomią? … nie sądziliśmy, że będzie to, aż tak super przygodaJ            

Zobacz więcej

Dzień IV

18.02.2016

Dzisiaj gościliśy z  przyjemnością Pana Dariusza Dnilewicza, który odwiedził naszą szkołą robiąc nam tym samym ogromną niespodziankę :) wiemy już jak wygląda rozmowa z klientem banku, znamy produkty bankowe i na co zwracać uwagę by umowa z bankiem była dla nas korzystna. najwięcej emocji budził rynek jabłek - oj przydały się umiejętności negocjacji  :)

Zobacz więcej

DZIEŃ III "Wizyta w Banku Pekao w Białej Podlaksiej"

17.02.2016

Odwiedziliśmy Bank Pekao w Białej Podlaskiej - znamu jż produkty bankowe, wiemy jak założyć konto młodzieżowe, co to jest aplikacja peopay i jak ją stosować oraz odróżnić fałszywe banknoty;) Pani Bogusia przugotowała dla nas miłą niespodziankę - zwycięzcy quizu otrzymali nagrody:) - było suuuuper!!!

Zobacz więcej

DZIEŃ II

17.02.2016

Ruszamy z tematem "Bankowość i Pieniądze":) Zobaczcie jak nam poszło;)

Zobacz więcej

I DZIEŃ PROJEKTU NA WŁASNE KONTO W ŁOMAZACH

16.02.2016

  Dzisiejszy dzień  był bardzo emocjonujący. Dowiedzieliśmy się jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć własną firmę, uświadomiliśmy sobie jakie są korzyści z posiadania własnej firmy oraz jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza. Uczestniczyliśmy w zabawach, w których każda grupa starała się być najlepsza. Chociaż na początku wyniki były bardzo zróżnicowane, to zakończyło się remisem. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas.  

Zobacz więcej