BLOG /Gimnazjum im. Unitów Podlaskich

RSS

I etap przygody z ekonomią zakończony!

20.02.2016

      W ostatnim dniu projektu „Na własne konto” odwiedziliśmy  Piekarnię „Pitta” w Łomazach. Zaskakujące było dla nas to, że do niedawna była to jedyna piekarnia w Polsce zajmująca się wypiekiem pitt. Dziennie produkowanych jest tu ok. 1500 paczek, które są dystrybuowane do największych sieci supermarketów w całym kraju. Teraz wiemy, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa jest m.in.  innowacyjny pomysł i brak konkurencji. Dziękujemy za niesamowite doświadczenia, niektórzy z nas myślą o zmianie planów zawodowych, …aż tak nam się podobało!!!   …kończymy I etap projekt „Na własne konto”. Trudno było nam się rozstać L, mile spędziliśmy czas, bawiąc się  i ucząc jednocześnie. Ferie z ekonomią? … nie sądziliśmy, że będzie to, aż tak super przygodaJ            

Zobacz więcej

Dzień IV

18.02.2016

Dzisiaj gościliśy z  przyjemnością Pana Dariusza Dnilewicza, który odwiedził naszą szkołą robiąc nam tym samym ogromną niespodziankę :) wiemy już jak wygląda rozmowa z klientem banku, znamy produkty bankowe i na co zwracać uwagę by umowa z bankiem była dla nas korzystna. najwięcej emocji budził rynek jabłek - oj przydały się umiejętności negocjacji  :)

Zobacz więcej

DZIEŃ III "Wizyta w Banku Pekao w Białej Podlaksiej"

17.02.2016

Odwiedziliśmy Bank Pekao w Białej Podlaskiej - znamu jż produkty bankowe, wiemy jak założyć konto młodzieżowe, co to jest aplikacja peopay i jak ją stosować oraz odróżnić fałszywe banknoty;) Pani Bogusia przugotowała dla nas miłą niespodziankę - zwycięzcy quizu otrzymali nagrody:) - było suuuuper!!!

Zobacz więcej

DZIEŃ II

17.02.2016

Ruszamy z tematem "Bankowość i Pieniądze":) Zobaczcie jak nam poszło;)

Zobacz więcej

I DZIEŃ PROJEKTU NA WŁASNE KONTO W ŁOMAZACH

16.02.2016

  Dzisiejszy dzień  był bardzo emocjonujący. Dowiedzieliśmy się jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć własną firmę, uświadomiliśmy sobie jakie są korzyści z posiadania własnej firmy oraz jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza. Uczestniczyliśmy w zabawach, w których każda grupa starała się być najlepsza. Chociaż na początku wyniki były bardzo zróżnicowane, to zakończyło się remisem. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas.  

Zobacz więcej