BLOG /Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach

RSS

Zakończenie i podsumowanie

29.03.2017

Zakończyliśmy drugi etap projektu, nagrody rozdane certyfikaty też, teraz czekamy na werdykt szanownej komisji.

Zobacz więcej

Jak powstawała reklama?

22.03.2017

Reklama jest dźwignią handlu, to stare powiedzenie zawiera dużo prawdy. Więc aby nasz produkt zainteresował potencjanych klientów trzeba było się zabrać do pracy. oprócz ogólnej koncepcji, która ciągle nam się zmieniała to przedsięwzięcie wymagało sporo pracy, nagranie montaż no i jakieś tam efekty są. A jakie to już oceni komisja konkurencja jest duża.

Zobacz więcej

Pomału finiszujemy ale jest ciężko

22.03.2017

Prezentacja w trakcie tworzenia a czas nagli, i zawsze jest coś do poprawki. ale cóż nie jesteśmy przecież profesjonalistami, każdy coś doda coś skasuje i zapewne coś wyjdzie

Zobacz więcej

Prace nad biznesplanem nabierają tempa

15.03.2017

Po wielu burzliwych dyskusjach, a nawet zmieniliśmy plany bo początkowo miało być zupełnie coś innego i nawet zaczęliśmy prace nad lodówką, która sygnalizuje czego w niej brakuje, czy produkty są świeże i co można zrobić z produktów znajdujących się w lodówce. Na obudowie miał być wbudowany wyświetlacz a w półkach odpowiednie czujniki. Produkt miał jeszcze opcje wysyłania sms do pobliskiego sklepu gdzie wyznaczeni pracownicy dostarczaliby zakupy. A właśiciel też w razie potrzeby poprzez odpowiednią aplikację na telefonie mógł będąc już w sklepie sprawdzić czego brakuje lub jakiego produktu jest mało w lodówce. pomysł fajny ale jednak zwyciężył inny bardziej prosty ale równie potrzebny ale to już jest owiane wielllllką tajemnicą. A pomysł z lodówką, no cóż może ktoś kiedyś wykorzysta. Przydałby się ludziom zapracowanym starszym, mającym problemy z poruszaniem się i tym którzy często wyjeżdżają.

Zobacz więcej

Własny biznes - czy to w ogóle jest możliwe?

07.03.2017

Mieć dobry pomysł! Dzisiaj gdzie wydawałoby się, że wszystko właściwie jest już wymyślone, a to co jeszcze można wymyśleć to nie ma możliwości technicznych aby to zrealizować /bo np. bardzo chcielibyśmy przemieszczać się z miejsca na miejsce bardzo szybko ale jak się teleportować?/ dobry pomysł dzisiaj wart jest sporo. Czasami bardzo prosty pomysł przynosi wynalzcy spory zarobek ale jak wymyślić coś czego jeszcze nikt nie wymyślił lub udoskonalić coś co już ktoś wymyślił, to zadanie dla nas a więc przystępujemy do pracy!!!

Zobacz więcej

Przedsiębiorcza gmina - wyniki wyszukiwania przerosły nasze oczekiwania

02.03.2017

Dalsze poszukiwania firm działających w naszej gminie przerosły nasze oczekiwania, oto mapa którą udało nam się stworzyć. Dodajemy jeszcze zdjęcia, które nie zmieściły się nam wcześniej - "fabryka zabawek" i widok z lotu ptaka na część naszej gminy.

Zobacz więcej

Przedsiębiorcza gmina

01.03.2017

Czy nasza gmina należy do przedsiębiorczych? Po wnikliwej analizie wygląda na to, że tak, działa u nas sporo firm o których nie mieliśmy pojęcia, bo są to małe rodzinne firmy z różnego rodzaju branż najwięcej jest w dziedzinie budowlanej, ale także mamy warsztaty samochodowe, firmy montujące systemy ogrzewania od pomp cieplnych poprzez tardycyne piece z podajanikiem najnowszej generacji, solary i fotowoltaike, zakłady kkamieniarskie, kużnie- kowalstwo artystyczne, tartak, ośrodki szkolenia kierowców. W naszej gminie znajduje się  także sporo sklepów zarówno spożyczych jak i wielobranżowych, ogrodniczych, kwiaciarnie, apteki. Kilka ośrodków zdrowia, stacja benzynowa,  Zakład Hodowli Zarodowej, została również utworzona specjalna strefa ekonomiczna na terenie której działa już zakład Żywiec Zdrój a kolejne już są w budowie. A oto co udał nam się wyszukać ....

Zobacz więcej

Ulepszamy świat

24.02.2017

A gdyby okazało się, że jednak jestem  wnukiem Donalda Trampa, ale burza medialna rozgorzałaby ...gdybyśmy mogli w dowolnej chwili i w dowolne miejsce teleportować się, to chyba straszny haos nastąpiłby...a najlepiej  byłoby gdyby nauka sama podczas snu wchodziła nam do głowy, kładziesz książkę pod poduszkę i zaznaczasz co i rano eureka, tylko czy potrafiliby wszyscy zastosować wzory i rozwiązać zadnie z matematyki czy fizyki??? a oto kila przykładów dziwnych wynalazków.

Zobacz więcej

I jeszcze kilka słów o naszej szkole

20.02.2017

 Radziechowy to miejscowość licząca około 4,5 tys. mieszkańców. Historia szkoły w naszym sołectwie sięga już XVI wieku, jednakże obecny budynek został oddany do użytku dopiero w 1952 roku, zaś jego rozbudowa nastąpiła w latach 1974-1978. Dziś mieści się tutaj Zespół Szkół, który funkcjonuje od 01.10.2005 roku.  W  jego skład wchodzą Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne nr 1.Radziechowska   szkoła położona jest malowniczo na niewielkim wzniesieniu otoczonym górami Beskidu Żywieckiego. Z jej okien roztacza się widok na Skrzyczne, Babią Górę, Matyskę z Krzyżem Jubileuszowym. Można stąd wyruszyć na wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych.       Nasza szkoła kształci, wychowuje i wzmacnia poczucie identyfikacji ze środowiskiem i regionem, kształtuje pożądane postawy oraz przygotowuje do życia w społeczeństwie. Mottem, które towarzyszy pracy  Zespołowi Szkół, są słowa  jego patrona ks. prał. Stanisława Gawlika: „ …Obok wiary w siebie płynącej z wiary w Boga musimy mieć przed oczami cel, ideał. Ludzie bez ideału w życiu stają się „karłami”, są pospolici.”

Zobacz więcej

Kacper - płomyczek

16.02.2017

Nazywam się Kacper chodzę do klasy III a Gimnazjum o profilu sportowym. Mam zamiar iść do Licum Ogólnokształcącego na kierunek Mat-Fiz. Interesuje się Nano-technologią. Słucham różnych gatunków muzyki od muzyki klasycznej przez rok&rol, rap po soundtrack'i z gier oraz filmów. Uwielbiam rozrywkę w postaci gier komputerowych, RPG'ów (gier myślowy) i LaRP'ów (gier aktorskich). Mam czwórkę rodzeństwa, samych braci i ani jednej siostry.

Zobacz więcej

Kolejny płomień to Filip IIIa

15.02.2017

Mam na imię Filip, chodze do klasy III a o profilu sportowym. Interesuje się elektroniką robotyką i jedzeniem. W wolnym czasie uprawiam freeruning. Lubię czytać książki sience fiction i o historii alternatywnej. Mój ulubiony gatunek muzyczny to electro-house choć słucham też hip hopu. W przyszłości chciałbym zostać inżynierem.

Zobacz więcej

Marzycielka - Weronika Ib

14.02.2017

Mam na imię Weronika. Mam 13 lat, chodzę do 1 klasy gimnazjum o profilu sportowym. Mam piękne, długie, czarne rzęsy czego wiele osób mi zazdrości. Lubię malować i tworzyć. Biorę udział w wielu konkursach plastycznych. Marzę o dalekich podróżach. Chciałabym zwiedzić ciekawe miejsca i kraje. W przyszłości chciałabym zamieszkać w Buenos Aires. Mam kota - Kleosie. Kocham koty, uważam, że są to wspaniałe zwierzęta. Lubię uczyć się języków obcych, spacerować z moją najlepszą przyjaciółką Martyną i chodzić na zakupy, jak każda kobieta. 

Zobacz więcej

Plomienny gracz w Wiedźmina - Przemek II b

13.02.2017

Jestem uczniem klasy II b, intersuje się komputermi a zwałszcza grami RPG. Lubie biologię,zwierząta,mam psa nazywa się Huzar.W przyszłości chciałbym pracować w branży IT jako grafik komputerowy. 

Zobacz więcej

Artystyczny płomień naszej szkoły - Monika Ic

20.02.2017

    Mam na imię Monika. Uczęszczam do klasy 1 c gimnazjum im.ks.prał Stanisława  Gawlika. Lubię spędzać czas ze zwierzętami jednak najwięcej poświęcam na spotkania z  przyjaciółmi. Interesuje sie malarstwem, ceramiką a także fotografią artystyczną . Jestem opiekuńcza i troskliwa dlatego rozmyślałam nad pracą opiekunki .

Zobacz więcej

Ale, ale Aleksandra...

10.02.2017

Mam na imię Ola. Uczęszczam do 1 klasy gimnazjum. Moje hobby to muzyka . W wolnym czasie lubie spotykać się z moją przyjaciółką Moniką z którą spędzam miło czas. Kocham swojego pieska - Daisy. Mój ulubiony przedmiot to chemia i historia .

Zobacz więcej

Każdy czas musi być u mnie dobrze wykorzystany - kolejny płomyczek Marysia

09.02.2017

Nazywam się Marysia , mam 14 lat i uczęszczam do 1 gim. o profilu sportowym w Radziechowach .Mam dużo zalet jak i wad , staram się walczyć ze złymi rzeczami w sobie -próbuje dążyć  do "ideału" . Mam dużo planów na przyszłość lecz jeszcze nie wiem któru zostanie zrealizowany . Interesuje się sportem, nauka , fotografia , a w wolnym czasie lubie eksperymentować z modą .Czasami zdarza mi się coś ugotować albo upiec . Bardzo chciałabym pracować w jakimś wolontariacie lecz na razie jestem za młoda .  W najbliższym czasie chce ściać włosy i oddać do fundacji Rak'n Roll . Jest to fundacja w której można oddać dobrowolnie włosy z których zostanie zrobiona perułka dla dzieci które maja raka . Bardzo lubię spotykać się z przyjaciółmi zawsze spędzamy miło czas , porozmawiamy, napijemy się , zjemy coś dobrego, spędzamy czas aktywnie albo wspominamy stare dobre czasy . Lubię też spędzać czas z bliskimi przeważnie przy jakiś dobrych planszówkach albo kartach . 

Zobacz więcej

Oliwia - pisarka z przypadku Ib

08.02.2017

Nazywam się Oliwia, mam 13 lat ( urodziny miałam nie dawno, poszłam rok wcześniej do szkoły), chodzę do pierwszej gimnazjum o profilu sportowym ( nie z przymusu a z samej chęci do poszerzania horyzontów i otworzenia licznych drzwi, gdy w trzeciej gimnazjum będę musiała wybrać kierunek, którym chcę podążać). Lubię pisać wiersze i opowiadania, bo moja wyobraźnia jest tak wielka, że to najlepszy sposób - przelanie myśli na papier. Chętnie chodzę na spacery, które uwielbiam, bo zawsze przepełnione są radością i rozmowami z osobą towarzyszącą, są też inspiracją do pisania. Nie bardzo lubię lektury szkolne, wolę te bardziej nowoczesne tj. "Harry Potter" (którego swoją drogą uwielbiam). Najbardziej lubię jednak czytać opowieści młodych ludzi na serwisie Wattpad :) Szczerze bardzo chętnie wróciłabym do beztroskich lat w szkole podstawowej, z którą mam wiele miłych jak i złych wspomnień ( choć tych pierwszych jest o wiele więcej), najlepsze wśród nich są tzw. "odpały", których mieliśmy tak dużo, że cały czas mieliśmy co robić.

Zobacz więcej

Płomyk nadziei - wolontariuszka Julia klasa Ic

07.02.2017

  Nazywam się Julia,  chodzę do klasy z Moniką oraz Olą. Jestem osobą, która lubi dyskutować. Lubię czytać kryminalne książki .Udzielam się jako wolontariusz w stowarzyszeniu Dzieci Serc, które pomaga ludziom niepełnosprawnym. Oraganizuje wiele akcji na miejscowej górze Matysce. Jedną z nich to Zaduszki Narodowe , w których przeprowadze są przez rekonstrukcje historyczne.

Zobacz więcej

Muzykomaniaczka -Julia klasa Ib

06.02.2017

Mam na imię Julia i mam 14 lat. Chodzę do 1kl gimnazjum o profilu sportowym ( z przymusu i braku wyboru ). Lubię śpiewać i uczę się grać na gitarze, jednak nie widze siebie na scenie tylko w szkole jako nauczycielkę języka polskiego ( chociaż nie wiem co przyniesie mi życie ). Interesuję sie głównie muzyką.Potrafie siedzieć kilka godzin na youtube szukając jakiejś piosenki.  W przyszłości (również )chciałabym zwiedzić trochę świata.Kocham zwierzęta. Mam psa - Maxa i kota - Benia. Jestem jedynaczką, więc traktuje ich jak moich braci (mniejszych. )

Zobacz więcej

Kolejny płomyczek to Martynka klasa I b profil sportowy

03.02.2017

Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum o profilu sportowym (zupełnie przypadkiem). Lubię sie wygłupiać i nie potrafię wysiedzieć w miejscu. Ciągle musze coś robić. Kocham dansić. Nie ma portalu społecznościowego, w którym nie miałabym konta. Uwielbiam spacerować. Moim idolem jest Grzegorz Krychowiak (pseudonim Krycha). Marzę aby zobaczyć na żywo mecz z jego udziałem. W tłumie wyróżniam się blond włosami (może dlatego czasem mam zaćmienie mózgu). Kocham Kraków. W przyszłości bardzo chciałabym tam zamieszkać. Moją przyjaciółka jest Weronika. Ona również (za moją namową) wzięła udział w projekcie.

Zobacz więcej

« Poprzednie 1 2 Następne  »