BLOG /Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach

I jeszcze kilka słów o naszej szkole

20-02-2017

 Radziechowy to miejscowość licząca około 4,5 tys. mieszkańców. Historia szkoły w naszym sołectwie sięga już XVI wieku, jednakże obecny budynek został oddany do użytku dopiero w 1952 roku, zaś jego rozbudowa nastąpiła w latach 1974-1978. Dziś mieści się tutaj Zespół Szkół, który funkcjonuje od 01.10.2005 roku.  W  jego skład wchodzą Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne nr 1.Radziechowska   szkoła położona jest malowniczo na niewielkim wzniesieniu otoczonym górami Beskidu Żywieckiego. Z jej okien roztacza się widok na Skrzyczne, Babią Górę, Matyskę z Krzyżem Jubileuszowym. Można stąd wyruszyć na wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych.

      Nasza szkoła kształci, wychowuje i wzmacnia poczucie identyfikacji ze środowiskiem i regionem, kształtuje pożądane postawy oraz przygotowuje do życia w społeczeństwie. Mottem, które towarzyszy pracy  Zespołowi Szkół, są słowa  jego patrona ks. prał. Stanisława Gawlika: „ …Obok wiary w siebie płynącej z wiary w Boga musimy mieć przed oczami cel, ideał. Ludzie bez ideału w życiu stają się „karłami”, są pospolici.”« Poprzedni post

Następny post »