BLOG /Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach

RSS

Zakończenie i podsumowanie

29.03.2017

Zakończyliśmy drugi etap projektu, nagrody rozdane certyfikaty też, teraz czekamy na werdykt szanownej komisji.

Zobacz więcej

Jak powstawała reklama?

22.03.2017

Reklama jest dźwignią handlu, to stare powiedzenie zawiera dużo prawdy. Więc aby nasz produkt zainteresował potencjanych klientów trzeba było się zabrać do pracy. oprócz ogólnej koncepcji, która ciągle nam się zmieniała to przedsięwzięcie wymagało sporo pracy, nagranie montaż no i jakieś tam efekty są. A jakie to już oceni komisja konkurencja jest duża.

Zobacz więcej

Pomału finiszujemy ale jest ciężko

22.03.2017

Prezentacja w trakcie tworzenia a czas nagli, i zawsze jest coś do poprawki. ale cóż nie jesteśmy przecież profesjonalistami, każdy coś doda coś skasuje i zapewne coś wyjdzie

Zobacz więcej

Prace nad biznesplanem nabierają tempa

15.03.2017

Po wielu burzliwych dyskusjach, a nawet zmieniliśmy plany bo początkowo miało być zupełnie coś innego i nawet zaczęliśmy prace nad lodówką, która sygnalizuje czego w niej brakuje, czy produkty są świeże i co można zrobić z produktów znajdujących się w lodówce. Na obudowie miał być wbudowany wyświetlacz a w półkach odpowiednie czujniki. Produkt miał jeszcze opcje wysyłania sms do pobliskiego sklepu gdzie wyznaczeni pracownicy dostarczaliby zakupy. A właśiciel też w razie potrzeby poprzez odpowiednią aplikację na telefonie mógł będąc już w sklepie sprawdzić czego brakuje lub jakiego produktu jest mało w lodówce. pomysł fajny ale jednak zwyciężył inny bardziej prosty ale równie potrzebny ale to już jest owiane wielllllką tajemnicą. A pomysł z lodówką, no cóż może ktoś kiedyś wykorzysta. Przydałby się ludziom zapracowanym starszym, mającym problemy z poruszaniem się i tym którzy często wyjeżdżają.

Zobacz więcej

Własny biznes - czy to w ogóle jest możliwe?

07.03.2017

Mieć dobry pomysł! Dzisiaj gdzie wydawałoby się, że wszystko właściwie jest już wymyślone, a to co jeszcze można wymyśleć to nie ma możliwości technicznych aby to zrealizować /bo np. bardzo chcielibyśmy przemieszczać się z miejsca na miejsce bardzo szybko ale jak się teleportować?/ dobry pomysł dzisiaj wart jest sporo. Czasami bardzo prosty pomysł przynosi wynalzcy spory zarobek ale jak wymyślić coś czego jeszcze nikt nie wymyślił lub udoskonalić coś co już ktoś wymyślił, to zadanie dla nas a więc przystępujemy do pracy!!!

Zobacz więcej

Przedsiębiorcza gmina - wyniki wyszukiwania przerosły nasze oczekiwania

02.03.2017

Dalsze poszukiwania firm działających w naszej gminie przerosły nasze oczekiwania, oto mapa którą udało nam się stworzyć. Dodajemy jeszcze zdjęcia, które nie zmieściły się nam wcześniej - "fabryka zabawek" i widok z lotu ptaka na część naszej gminy.

Zobacz więcej

Przedsiębiorcza gmina

01.03.2017

Czy nasza gmina należy do przedsiębiorczych? Po wnikliwej analizie wygląda na to, że tak, działa u nas sporo firm o których nie mieliśmy pojęcia, bo są to małe rodzinne firmy z różnego rodzaju branż najwięcej jest w dziedzinie budowlanej, ale także mamy warsztaty samochodowe, firmy montujące systemy ogrzewania od pomp cieplnych poprzez tardycyne piece z podajanikiem najnowszej generacji, solary i fotowoltaike, zakłady kkamieniarskie, kużnie- kowalstwo artystyczne, tartak, ośrodki szkolenia kierowców. W naszej gminie znajduje się  także sporo sklepów zarówno spożyczych jak i wielobranżowych, ogrodniczych, kwiaciarnie, apteki. Kilka ośrodków zdrowia, stacja benzynowa,  Zakład Hodowli Zarodowej, została również utworzona specjalna strefa ekonomiczna na terenie której działa już zakład Żywiec Zdrój a kolejne już są w budowie. A oto co udał nam się wyszukać ....

Zobacz więcej

« Poprzednie 1 2 Następne  »