BLOG /Zespół Szkół w Gronowie Górnym

RSS

Szczęśliwe zakończenie projektu ;)

04.04.2016

Cały projekt juz za nami. Wszystkim serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy pierwsze i drugie klasy za rok :) Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu. Szczególne podziękowania dla organizatorów projektu.

Zobacz więcej

Niedługo koniec :C

18.03.2016

Nasi uczniowie robią ostatnie poprawki w swoich pracach. :)

Zobacz więcej

Wyobraźnia uczniów nie zna granic ;)

16.03.2016

Uczniowie przedstawili w sposób graficzny działalność SU "Szmaragd"

Zobacz więcej

Sklepik Uczniowski i dobre relację miedzy nami :)

15.03.2016

Do naszego sklepiku już ustawia się duża kolejka, z dnia na dzień będzie ona na pewno coraz dłuższa :)      Podczas projektu nasze relacje z innymi uczniami zostały pogłębione.  

Zobacz więcej

Wersja robocza ankiety

15.03.2016

Pewna wyznaczona grupa osób pod czujnym okiem Pani Czajkowskiej analizuje ankietę i wyciąga wnioski :)

Zobacz więcej

Praca nad projektem :)

11.03.2016

Najmłodsi uczestnicy też bardzo angażują się w sprawy naszej spółdzielni :). 

Zobacz więcej

Ceny i sprzedawane produkty

08.03.2016

Zostało określone już ile kosztowac będą nasze sprzedawane produkty. Ceny są zachęcające, wiec na pewno do naszego sklepiku będą waliły tłumy ! :)

Zobacz więcej

Statut spółdzielni

07.03.2016

Nasi projektowicze opracowali statut spółdzielni. Jesteśmy dumni, z naszej szybkiej i sprawnej organizacji. :)

Zobacz więcej

Analiza SWOT

06.03.2016

Tym razem uczestnicy projektu pokazują czym jest analiza SWOT. Wszyscy powinni już to wiedzieć. Jeśli macie wątpliwości lub nie wiecie, to zachęcamy do obejrzenia zdjęć plakatu, gdzie są zawarte informacje na ten temat :).

Zobacz więcej

Ankieta opracowana !

02.03.2016

  Grupa uczniów zaprojektowała już ankietę, w której zawarte są pytania na temat powstawającej spółdzielni.   Po przeprowadzeniu ankiety uczniowie dokonają analizy i wyciagną wnioski.

Zobacz więcej

Mamy logo !

02.03.2016

Zaprojektowaliśmy już nasze logo spółdzielni :)   Oto one ;)

Zobacz więcej

Nasza Spółdzielnia Uczniowska "Szmaragd"

29.02.2016

Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Czajkowskiej wymyślili nazwę spółdzielni, a teraz biorą się za biznes plan. Każdy ma wyznaczoną rolę i musi sie wywiązać z zadania mu poleconego. Uczestnicy projektu sa bardzo kreatywni, co widac juz po nazwie spółdzielni, którą wymyślili od nazwy ulicy, na której znajduje się ich szkoła ;)

Zobacz więcej

Zaczynamy drugi etap projektu !

10.02.2016

We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynajace drugi etap projektu. Będziemy zakładać własną spóldzielnię :) Już niedługo efekty naszej pracy będą udostępnione na blogu.

Zobacz więcej

Ognisko :)

10.02.2016

Podczas zakończenia pierwszego etapu projektu "Na własne konto" zorganizowaliśmy ognisko :) Towarzyszyła nam przyjazna atmosfera. Wszystkim osobą biorącym udział w projekcie życzymy powodzenia ;)

Zobacz więcej

Pierwszy etap projektu zakończony sukcesem :)

30.01.2016

Ostatni dzień pełen wrażeń !     Z wielką przykrością kończymy pierwszy etap projektu edukacyjnego, na całe szczęście czeka nas jeszcze kolejny. W ostatnim dniu postanowiliśmy odwiedzić gospodarstwo ogrodnicze "Bajo", dowiedzieliśmy się jak ciężką pracę trzeba wykonać aby dojśc do sukcesu. Uroczyście zakończyliśmy wszystko ogniskiem z kiełbaskami oraz miłą atmosferą.       Wszystkim organizatorom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy ! :)  

Zobacz więcej

Praca w grupach, czyli coś co uwielbiają nasi uczniowie !

29.01.2016

Praca w grupach to nasza mocna strona.     Uczniowie poczuli smak rywalizacji i zabrali się do tworzenia krzyżówek oraz układania rozsypanki, związanej z hasłami ekonomicznymi.   Aby zakończyć pierwszy etap projektu edukacyjnego "Na własne konto" młodzież sprawdziła swoją wiedzę podczas testu końcowego.

Zobacz więcej

Dzisiejszego dnia postanowiliśmy trochę pozwiedzać.

28.01.2016

Uczniowie wybrali się na wizytę w Banku Pekao SA w Elblągu. Mieli okazję na własne oczy zobaczyć co kryje się na zapleczu placówki, między innymi sejfy bankowe, sale konferencyjne oraz maszyny do liczenia pieniędzy. Pani kierownik Agnieszka Stateczna oprowadziła nas po najskrytszych zakamarkach banku i z chęcią odpowiadała na zadawane pytania przez młodych przedsiębiorców. Następnie graliśmy w Quiz, dotyczący wcześniej obejrzanej prezentacji. Humory wszystkim dopisywały, osoby z najwiekszą iloscia punktów otrzymały ciekawe nagrody. Na koniec Pani Dyrektor Krystyna Plit wręczyła wszystkim certyfikaty wraz z bezcennym uściskiem dłoni :)   Bardzo dziękujemy :)

Zobacz więcej

Kolejny aktywny poranek ;-)

28.01.2016

Na początku dzisiejszej zabawy każdy z uczniów musiał wybrać sobie dowolną karte z talii oraz zapamiętać jej kolor. Następnie usiadł na swoim krześle (musiał zapamiętać miejsce). Osoba prowadząca grę losowo wybierała kartę i głośno odczytywała jej symbol. Uczestnicy mieli za zadanie, aby przesiadać się o jedno miejsce w prawo, gdy tylko usłyszą swój kolor. Osoba, która pierwsza wróciła na swoje pierwotne miejsce została zwycięzcą zabawy.     Był to świetny sposób na rozbudzenie naszych przyszłych przedsiębiorców. :P

Zobacz więcej

Poznajemy pojęcie pieniądza :)

27.01.2016

Każda z grup musiała opracować i przedstawić na plakacie losowe zagadnienie dotyczące pieniądza. Uczniom z pewnością nie zabrakło chęci oraz wyobraźni. Oto wyniki ich dzisiejszej pracy:)

Zobacz więcej

Robimy interesy, zakładamy rodzinę, czyli jak odnajdujemy się w świecie dorosłych;)

27.01.2016

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie przekonali się na czym polega barter. Zakupy bez gotówki jednak wcale nie są takie łatwe :). Przeprowadzili również rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Na własnej skórze przekonali się, że gospodarowanie pięniedzmi to nie bułka z masłem. Na pożegnanie każdemu uczestnikowi wręczono prezent w postaci pendrive'a . :)

Zobacz więcej

« Poprzednie 1 2 Następne  »